Mobil Temassız Ödeme işlemleri ile artık cüzdanınız içinden kredi kartınızı çıkartmadan alışveriş işlemleri yapmanız mümkün. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımız iyiden iyiye kolaylaşıyor. Mobil temassız ödeme ile artı cep telefonları üzerinden bile kredi kartı ödemeleri yapılabilmekte.Kredi kartı temassız mobil ödeme konusunda bir yenilik sunan Vakıfbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma konusunda bilgiler içeren yazımızın sonunda kolaylıkla kartınızın temassız ödeme özelliğini kapatabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Temassız Özelliği kullananlar cep telefonları ile 90 TL altındaki kredi kartı ödemelerini kredi kartı şifresi girmeden gerçekleştirmektedir. Kullandıkları cep telefonlarını post cihazlara yaklaştırarak işlemleri hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedirler. 90 TL üzerindeki alışverişlerde ise aynı işlemlere ek olarak post cihazına kredi kartı şifresi girmek gerekmektedir. Bu bankanın güvenlik politikaları gereği uygulanan bir işlemdir. Vakıfbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma işleminden önce sizlere temassız ödeme tanımlama işlemi hakkında kısa bir bilgi verelim.

Vakıfbank Mobil Temassız Ödeme Kullanmak İçin

Diğer banklarda olduğu gibi Mobil Temassız Ödeme, Android ve NFC (Near Field Communication – Yakın Alan vakıfbank mobil temassız ödeme işlemlerini kullanmak için akıllı bir telefona ihtiyacınız vardır. Telefonların ayarlarında bulunan  NFC özelliği ile çalışan uygulamadan yararlanmak için Vakıfbank Mobil bankacılık uygulamasını telefona indirmek gerekmektedir.

Bu uygulama içinde yer alan Kredi Kartları Menüsü altındaki Mobil Temassız Ödeme menüsü ile işlemlerini kolaylıkla yapabilir ve tanımlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Temassız ödeme yapmak istediğinizde telefonunuzun ayarlar kısmında yer alan NF özelliğinin açık olması gerekmektedir. Telefonunuzda bir çok kredi kartı tanımlı ise hangi kart ile temassız ödeme yapacaksanız o kartın seçilmesi gerekmektedir. Peki Uygulamadan memnun kalmayan ve kullanmak istemeyenler için ise Vakıfbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma Nasıl yapılır?

Vakıfbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma Nasıl Yapılır?

Kredi kartlarının son kullanım süresi dolduğunda bazı bankalara ait kullanılan kredi kartlarının yenisi temassız alışveriş özelliği ile gelmektedir. Teknoloji ile arası iyi olmayanlar veya teknolojiden dolayı ağzı yanan kredi kartı kullanıcılar bu özellik hakkında endişe duyduklarından dolayı kapatmak istemektedir. Temassız olarak kullanılabilme özelliği bulunan kartlardan habersiz olarak para çekme endişesi vatandaşlarımızı endişelendirmektedir. Basın ve yayın organlarında sık sık gündeme gelen kredi kartı dolandırıcılığı haberleri ile halkımız kart kullanımında oldukça hassa davranmakta.

Teknoloji geliştiricileri bu teknolojileri geliştirirken oldukça fazla güvenlik testinden geçirmektedir. Yani bir banka bir uygulamayı hayata geçiriyor ve müşterilerinin kullanımına sunuyor ise bir çok testten geçmiş demektir. Yine de bu konularda endişeleriniz var ise Kredi Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerek konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatmak isteyen banka müşterileri için bir kaç yöntem bulunmaktadır. Banka Şubelerine bizzat giderek bu özellikten faydalanmak istemediklerini beyan edebilecekleri gibi bankaya ait müşteri hizmetleri numaralarından da faydalanabilirler. Vakıfbank Kredi müşteri hizmetlerine ait 0 850 222 0724 numaralı telefondan yardım almaları mümkündür. Yine mobil ve internet bankacılığı şubelerinden de bu özelliği kapatabilirler. Daha Fazla Detaylı Bilgi İçin Resmi Site:https://www.vakifbank.com.tr/mobil-temassiz-odeme-.aspx?pageID=2621

Vakıfbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma

Vakıfbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma

Kredi kartı kullananların belkide en büyük sorunu aslında biriken borçların ödenememesidir. Güvenlik konusundan belkide daha önemli olan Kredi Kartı Borçlarından Nasıl Kurtulabilirim? konusunda hazırlanan yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Vakıfbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma konusunda hazırlanan yazımızın burada sonuna geldik. Kredi Kartı Temassız Özellik konularında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.