Sigortasız Çalışıyorum Kredi Çekebilir Miyim?

Sigortasız çalışmak kredi çekmeye engel bir durum değildir. Sigortasız çalışanlarda uygun görüldüğü taktirde bankalardan kredi çekebilir. Ancak ülkemizde sigortasız çalışmak yasaktır. Sigortasız olan kesim genelde öğrenci kesimi veya ev hanımlarıdır. Sigortam Yok Hangi Bankadan kredi Çekebilirim?  sorusu ise serbest çalışanların en büyük merak ettiği konular arasındadır. Ev ortamından part time home ofis dediğimiz yöntem ile çalışanların sayısı da oldukça fazladır.  Bir kurum veya işletme altında çalışmıyorsanız ve sigortanız yok ise kredi almak için bazı şartların olması gerekmektedir. Bankalar müşterilerinin bir takım bilgilerine dayanarak kredi verirler. Bunlar arasında ise gelir belgesi yer almaktadır. Sigortasız çalışanlar kredi kullanabilir mi? sorusu ile ilgili detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sigortasız Çalışanlar Banka Kredisi Kullanabilir Mi?

Sigortası olmayanların bankalardan kredi kullanması için bir gelirleri olması gerekmektedir. Gelir belgesi ise kamu çalışanları ve işçilerin kolaylıkla ulaşabileceği bir belgedir. Bodro dediğimiz belge ile bankalar gelir durumuna göre kredi tahsis etmektedirler. Bazı bankalar ise gelir belgesi olmadan da kredi imkanı sunabilirler. Buradan şu anlamın çıkmaması gerekir. Benim hiç bir malım mülküm aracım vs. yok aynı zamanda işsizim kredi alabilir miyim diye soruyorsanız bu durum oldukça zordur. Bankalar Sigortasız Çalışanlar içinde kredi imkanı sağlayabilir. Bunun için sizden ekstra teminatlar isteyebilir. Örneğin ev veya aracı ipotek ederek size kredi imkanı sağlayabilirler. Bunun yanında sigortasız çalışan ve bankalarda yüksek kredi notu olan ve serbest olarak çalışanlarda kredi kullanabilmektedir.

Sigortasız Çalışanlar Hangi Şartlarda Kredi Alabilirler?

Sigortasız çalışıyorsanız ve banka için kredi kullanmanızda bir sakınca yok ise kullanacağınız kredi miktarı doğrultusunda bu talep gerçekleşebilir. Zaman zaman bankalar özel günler için küçük miktarlarda müşterilerine kredi imkanı sağlarlar. Bu küçük kredi kampanyalarını takip edebilir ve kredi talebinde bulunabilirsiniz. Her ne kadar sigortanız olmadığı için kredi alamayacağınızı düşünseniz de geliriniz var ise bunu ispatlamanız halinde kredi kullanmada sıkıntı yaşamazsınız. Sigortam Yok Hangi Bankadan kredi Çekebilirim? konusu işsiz ve SSK sı olamayanlar için önemli bir konudur. Sigortası olmayan bir müşteri kira geliri aldığını veya çiftçilik yaparak geçimini sağladığını belge ile ispatlar ise kredi kullanabilir. Hayvancılık içinde bu kriter geçerlidir. X şahsın 1000 tane koyunu var ve bunu ispatlıyor ise sigortası olmasa bile kredi kullanabilir.

Sigortasız Çalışanlara en Kolay Kredi Veren Bankalar

Sigortasız çalışanların hangi bankalardan kolay ve hızlı kredi kullanabileceğini  sizler için araştırdık. Tekrar hatırlatalım bankalar yaş yere yatmazlar. O yüzden kredi notunuz düşük , kefil yok , malınız ve mülkünüz de yok ise kredi almanız sandığınız kadar kolay olmayacaktır.

Akbank gelir Belgesiz Kredi SSK Olmayana

Sigortasız ve Gelir Belgesiz Ak Bankasından Kredi kullanmak istiyorsanız eğer bankaya gitmeden kredi imkanı konusu hakkında detayları buradan öğrenebilirsiniz. Acil para ihtiyaçları için şubeye gitmeden kredi imkanı sunan bu özelliği ile Ak Bankasından İnternet sitesi veya mobil uygulama aracılığı ile gelir belgesiz kredi kullanabilirsiniz. Tabi Krediniz onaylanır ise.

Deniz Bank SSK sı Olmayan Kredi

Sigortasız Deniz Bank Web de kredi ismi ile  TC Kimlik Numaranız ile cep telefonu numaranızı kullanarak kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredinizi evraksız İnternet Bankacılığı aracılığı ile nüfus cüzdanı ile kullanmanın mümkün olduğu bankanın sitesinde belirtilmektedir. Deniz Bank Gelir belgesiz Sigortasız Kredi kullanmak için detayları bu bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

Teb Banktan SSK Olmayana Kredi

Sigortasız ve Gelir Belgesiz TEB Bankasında Kredi kullanmak istiyorsanız bankanın Acil krediye mi ihtiyacınız var? sloganı ile sunduğu Pratik Kredi limiti miktarı 12.500 TL dir. Bankanın açıklamasına göre TEB bankası müşterisi olmayanların bile nakit ihtiyaçları için 4446 numaralı hatta T.C. Kimlik Numaralarını mesaj atarak kredi başvurusu yapacakları belirtilmektedir.

Ziraat SSK ve Gelir Belgesiz Kredi

Ziraat Bankası Sigortasız Kredi imkanından yararlanmak istiyorsanız bankanın 4747 numaralı SMS numarasına mesaj atarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Ziraat Bankası 4747 Sms Kredi Başvurusu hakkında detaylı bilgilere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sigortası olmayanların bankalardan kredi almaları konusunda hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Sigortanız olmadan kredi kullanma ile ilgili yaşadığınız tecrübe ve bilgileri yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.