Senetle Kredi Nasıl Alınır?Senetle Kredi Veren Bankalar

Senetle Kredi Nasıl Alınır?Senetle Kredi Veren Bankalar

[toc]

Bankalardan Kredi kullanmak kimileri için zor bir durum. Özellikle Bankalarda geçmişe yönelik borçlarını ödemede sıkıntı yaşamış kişiler bankalardan tekrar kredi almakta zorlanıyorlar. Senetle Kredi Nasıl Alınır? Senet Kredisi Veren Bankaların kullandığı ve karne olarak adlandırılan sistemlerde hemen herkesin bir kredi notu var. Kredi notu düşük olanlar istediği miktarda kredi alamazlarken sicili bozuk olanlar ise hiç alamamaktadır. Bankaların vermediği krediyi senetle kim verir.Bu konuda bazı makaleleri incelediğimde bazı kuruluşların bu konuda destek ve hizmet verdikleri yazılmış. Senet ile kredi belki eski zamanlarda kullanılan bir durum olsa da günümüzde hiç bir banka senet ile kredi vermez.Senet ile kredi deyimi aslında insanların ihtiyaçları doğrultusunda google üzerinden para kazanılmak amacı ile makalelere konu edildiğini düşünmekteyim.

Senetle Kredi Nerelerden Alınır?

Bu konuda sizler için İnternet üzerinden biraz arama yaparak bu tarz yasal olarak senet ile kredi veren kuruluşları araştırdık. Tekrar altını çiziyorum yasal olarak senetle kredi almak mümkün mü? araştırıyoruz. Yaptığımız araştırmalarda bankaların ve faktoring kuruluşlarının verdiği senet kredileri haricinde diğer yöntemler pek tasvip etmediğimiz yöntemlerdir. Bunun dışında kullanılan bazı yöntemleri ise senetle kredi verenler tarafında kanunlarımızda suç olarak tanımlanmaktadır. Tefecilik konusu ise bu suçun Türk Ceza Kanununda yazan maddesidir.Bu önemli hatırlatmadan sonra bankalardan umudunu kesen ve başka çaresi olamayanlar için senetle kredi yöntemlerini anlatalım. Bu anlatacağımız yöntemlerin uygulanmasını tasvip etmesek de son çare olarak tefecilerin eline düşmeyin diye bir kaç yöntemden bahsedeceğiz.

Senetle Kredi Almak Suç Mu?

Senetle Kredi almak isteyen Ticari faaliyette bulunan zengin insanların zaten bu yazıyı okumadığını varsayarak tekrar ediyorum ki senetle kredi diye bir kavram ülkemizde bulunmamaktadır. İstisnaları hakkında sizlere yukarıda açıklama yapmıştık.Senetle Kredi avantajı yoktur. Yasal olmayan senetle kredi verenler emin olun ki günümüzde tefeci olarak adlandırılırlar kendilerinden kredi alan kişilere hiç bir zaman acımazlar. Bazı sitelerde bu yazıyı kaleme almadan önce çeşitli makaleler okudum. Üzerine basa basa senetle kredi vermenin suç olduğunu vurgulayana pek rastlamadım. Tefecilik Yapmak kanunlarımızda suç olarak tanımlanmış ve 2-5 yıl arası hapis cezası ile suça müeyyide uygulanmıştır. Senetle alınacak kredilere uygulanan faiz oranları ise banka ve diğer resmi kurumlara göre oldukça fazla olacağından ayrı bir mağduriyet yaşayacaksınız.

Senetle Kredi Almak Dışındaki Yöntemler Neler

Senetle Kredi konusu ile ilgili makale yazıp yazmama konusunda kararsız kalmamın sebebini şimdi daha iyi anlıyorum.Zira Senetle Kredi meselesi çok farklı bir olay. İstisnalar dışında senetle kredi kullanmak kullanan taraf açısından bir sorun teşkil etmese de kredi veren açısından (izinsiz yapıyor ise) suç oluşturmaktadır. Hal böyle olunca yasal olmayan kişi yada kurumlara kesinlikle itibar edilmemesini tekrar tekrar vurgulamak istiyorum. Burada gerçekten çok zor durumda olup da başka bir imkanı olmayanların uyguladığı ve bilinen yöntemlerden bahsetmek istiyorum.Bu anlatacağımız yöntemler sağdan soldan duyduğumuz yöntemlerdir. Bu yöntemleri acil nakit paraya ihtiyacı olanlar ve başka imkanı bulunmayanlar zaman zaman uygulamaktadır.

Senet ile Alışveriş Yaparak Nakit Para

Acil Paraya İhtiyacı olanların zor durumda yaptıkları yöntemler arasında senet ile alışveriş yapmak var.Senet ile alınan bir eşya başkasına satılarak nakit ihtiyacını karşılanır. Bu yöntemde  eşya taksitle alındığı için pahalıya gelir.Yeni alınan eşya ikinci el olarak satıldığında bir zararda oradan gelir. Bu yöntem ile ufak tefek acil nakit ihtiyacı karşılanabilmektedir.Özellikle bazı şehirlerde isim vermeyeceğim bazı mağazalardan senet ile alışveriş yapma imkanı vardır. Bu mağazalardan alınan telefon veya elektronik eşyalar hiç kullanılmadan ikinci el olarak satılır ve böylelikle nakit para elde edilir. Tabi burada yasal olarak bir sıkıntı görünmese de Allah böyle durumlara hiç birimizi düşürmesin.Genellikle bu yöntemi pahalı telefon ile yaparak kısa vadede bir nevi senet ile nakit para ihtiyacını karşılayan insanların olduğunu görmekteyiz çevremizde. Bu şekilde senetle nakit para ihtiyacı bir şekilde karşılansa da zararınızın büyük olacağını unutmayınız.

Senet İle Kuyumcudan Kredi Alınır mı?

Günümüzde sıcak para dönen işletmelerin başında  kuyumcular gelmektedir. Hal böyle olunca toplum arasında para bulunabilecek yerler arasında kuyumcular da ilk sıralarda gelmektedir. Hemen belirtelim ki Kuyumcuların senet ile para veya kredi vermeleri bir suçtur.Bankaların kredi almaları sakıncalı listesinde bulunan bireyler bu yönteme başvursalar da bu durum veren açısından bir suçtur. Ayrıca bankalar kredi verirlerken ülke ekonomisinde en önemli gelir kalemi olan vergi dilimini öderler. Diğer yasal olmayan yerler ise vergi vermediklerinden ülke ekonomisinde önemli bir gelir kaybına yol açarlar. Bu açıklanan sebepler dolayısı ile Senet ile kuyumcudan kredi almak mümkün değildir.

Senet İle Taksitli Kredi Almak

Senet ile taksitli kredi almak yasal olarak bu işi yapan kuruluşlar tarafından yapılabilmektedir. Aslında senet kavramı ile bankada imzalanan sözleşme hemen hemen aynı nitelikte bir belgedir. Bankadan Kredi alındığında bu kredi taksitle geri ödenir. Kredi borcu ödenmediğinde yaşanan icra takibi aynı şekilde senet ile alınan kredi için de geçerlidir.Senet ile alınan kredi ödenmediğinde yasal yaptırım borcun faizi ile birlikte geri ödenmesidir. İcra takibi başlatılan senetlerde birde buna avukatlık vb. masraflarda eklenir.

Senetle Kredi Nasıl Alınır? Senet Kredisi Veren Bankalar hakkında hazırladığımız yazı dizimizin sonuna geldik. Senet ile kredi kavramını iyi algılamamız gerekmektedir. Zorda olsanız bile yasal olmayan hiç bir kurum ve kuruluştan veya şahıstan senet ile kredi almayınız. Yetkisi Olmayanların faiz ile para vermeleri suçtur.

Senet ile Kredi Vermek Suç Mu?

Yetkisiz kişi yada kuruluşların senet ile kredi vermesi veya başka adlar altında faiz ile borç vermeleri yasalarımızda suç olarak tanımlanmaktadır.

Tefecilik suçu Türk Ceza Kanunu 241 Maddesinde ‘kazanç sağlamak maksadıyla bir kimseye “doğrudan ödünç para verme”, “senet kırdırma” veya “kredi kartıyla pos cihazından para çekme” yollarıyla ödünç para verilmesiyle oluşan ekonomik bir suçtur’ şeklinde tanımlanmaktadır.

Tefecilik Suçunda bir kimseye doğrudan para veren ve karşılığında faiz veya başka adlar ile fazla para alma. ileri ki bir tarihte ödenmesi gereken senedi vadesinden önce kırmak ve kredi kartından para çekerek bir kısmını komisyon almak şeklinde 3 ana başlıkta irdeleyebiliriz. Senetle Kredi Nasıl Alınır? Senet Kredisi Veren Bankalar konulu yazı dizimizin burada sonuna geldik. Sitemizde kesinlikle senet ile borç para veren yasa dışı kişi yada kurum bilgileri yer almamaktadır.

Ziraat Bankası Ucuz Kolay Konut Kredisi Nasıl alınır?