Playstation Kafeler Kaç Para Kazanıyor? konusunda hazırladığımız bu yazımızda yeni iş kurmak isteyenlere ışık tutmaya çalışacağız. Aynı zamanda teknoloji çağında bu kafelerin günlük ve aylık ciroları gelir ve giderleri ile Playstation Kafeler açka şartları hakkında da bilgiler vereceğiz. Playstation Kafeler hemen her ilimizde faaliyet gösteren işletmeler arasında yerini almış durumdadır. Playstation Kafeler 12 yaşından büyük çocuklar için vazgeçilmez eğlence kaynakları arasındadır.

Playstation Kafelerde güncel olarak hemen her oyunun oynama imkanı müşterileri sunulmaktadır. Bu tarz kafelerde oyun oynarken evinizdeki konforu yaşamanız için tüm detaylar düşünülmüştür. işletmesi kolay olan bu tarz oyun salonları her yaş kategorisinde açılıp işletilebilecek iş yerleridir.

 Ne Kadar Sermaye Gerekir?

Playstation Kafeler açmak için gerekecek olan sermaye miktarı biraz fazla görünse de aslında öyle aman aman bir miktar değildir. Playstation Oyun Salonu açmak için öncelikli olarak bir yer kiralamamız veya satın almamız gerekmektedir. Yer konusunda yasal mevzuatı araştırmak ve bölgenin Playstation açmaya müsait olup olmadığından emin olmak gerekmektedir. Varsayalım 5000 TL aylık kira ile bir iş yeri kiraladık ve bu iş yerine gerekli tüm izinleri aldıktan sonra sıra içini döşemeye gelsin.

 Playstation Kafe Açma Masrafı

Kira Gideri  olarak 3000 TL ayırdığımızı düşünerek yazımıza devam edelim. Bu iş yerine 10 tane Playstation 4 makinesi  alarak işe başlamak istediğimizde bu cihazlara ödeyeceğimiz miktar adet bayına  2000-2500 TL gibi bir rakam olacaktır. Yani ortalama bu iş yerine alacağımız Playstation makinelerine ve bu makinelerde oynanacak olan güncel oyunlara  20-25 Bin lira gibi bir bütçe ayırmamız gerekmektedir.

Playstation cihazlarının bağlanacağı televizyonlar için ise her biri 2000 TL den 10 adet alırsak eğer 20.000 TL bir rakam gerekmektedir. Ayrıca evdeki konfor ile oyun oynatmak istiyor isek Playstation oyun koltuğu tarzında oturma ünitelerine ihtiyacımız olacak. Bunlar içinde 10 Bin lira harcama yaparsak geriye artık ufak harcama kalemleri kalacak demektir. Afiş , Tabela, İş yeri için güvenlik kamera sistemi, paspas, buzdolabı, çay makinesi gibi ufak tefek giderler içinde 10 Bin lira harcadığımızda artık Playstation Kafe müşterilere hizmet vermek için hazır olacaktır. Toplamda 65-70 Bin arası bir Sermaye ile işyerimizi açmış olduk. Peki Playstation Kafemiz Kaç Para Kazanacak.?

Playstation Aylık Kazancı

Kafesi olan kişilerin kazancı özellikle dükkanın işleklik durumu ile orantılı bir konudur. eğer işlek ve oyun tutkunları ile dolu bir alanda iş yerimiz olur ise kazancımız da buna paralel olarak dolgun olacaktır.  Bu konuda sizlere yine bir örnek vererek bilgi verelim. Playstation Kafemizin Gün içinde saat:11:00 ile 24:00 saatleri arasında yüzde 50 doluluk oranı ile çalıştığını ve oyun makinelerinin saatinin  5 TL den kiraya verildiğini varsayalım. Bu da 5 oyun  konsolun 13 saat boyunca saatliği 5 TL den para kazanacağı anlamı taşımaktadır. Bu hesap ile  5*5*13=325 TL bir rakam günlük makinelerden kazandığımız fiyat olacaktır.

Aylık olarak hesap yaptığımızda ise 9750 TL kazancımız olacaktır. Bu miktara birde dükkanda satılan çay kahve tost vb. kalemleri eklediğimizde kazancımız yaklaşık olarak 12 bin civarı olacaktır. Sonuç olarak yaptığımız varsayım ile Playstation Kafeler Kaç Para Kazanıyor? sorusuna yanıt olarak 12 Bin lira cevabını vermiş olduk. ancak bu gelirlere şimdi birde giderleri ekleyelim.

Playstation Kafelerin Masrafları

Playstation kafelerin aylık kazançları kadar bir takım masrafları da bulunmaktadır. Bu masrafların en önemli kalemi enerji kalemidir. Çünkü yeni nesil oyun konsolları oldukça fazla elektrik enerjisi tüketmektedir. Varsayım olarak yukarıdaki gibi bir doluluk oranı ile çalışan oyun konsollarının ve televizyonların aylık olarak 2000 TL elektrik harcadığını düşünür isek kira ile birlikte 5000 TL bir masrafımız olacaktır. Herhangi bir arıza vb olmadığını varsaydığımız da bu hesaplamalar ile elimize net olarak 5000 TL üzerinde bir kazanç kalması mümkün olabilir. Bu hesaplamalar varsayımlar üzerine yapıldığı için bu işe girmek isteyenler daha detaylı araştırma yaparak başlamaları faydalarına olacaktır.

İşçilik Masrafları

Playstation Kafeler Kaç Para Kazanıyor? Gelir ve giderleri nelerdir? Günlük ve aylık masrafları gibi konularda hazırladığımız yazımıza Playstation Kafelerin işçilik gibi gider kalemleri hakkında bilgiler vererek noktalayalım. Oyun Salonunda kendimiz çalışmayacaksak eğer kazancımıza birde işçilik masrafı eklenecektir. Sabah erken saatlerde iş yerini açan bir çalışanın gece geç saatlere kadar çalışması mümkün olmadığından en az iki işçinin lazım olduğu gerçeğini unutmamız gerekmektedir. En azından günün belli saatlerinde kendimizin işin başında durmamız iş gücü maliyetlerini düşürmede bize yardımcı olacaktır. Asgari ücretin ise 2000 TL gibi bir rakam olduğu şu dönemde bu çıktı maliyet kalemi önemli bir yer tutmaktadır.

Playstation Kafeler Kaç Para Kazanıyor? konusunda hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Bu işe başlayacak olan var ise Elektrik Faturası Nasıl Düşürülür?  konusunda hazırladığımız makaleyi okumalarını öneriyoruz. Yorum bölümünden konu ile ilgili sorularınızı sorabilir ve etkileşimde bulunabilirsiniz.