MasterChef Türkiye 2.Sezon Şefler ve Yarışmacılar hakkında detaylı bilgiler yazımızın devamında. Tv 8 ekranlarında geçen sene ilk sezonu ile ekranlara gelen ve oldukça ilgi ile izlenen yemek yarışmasının ikinci sezonu 18 Ağustos Pazar Akşamı izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Tavukçuluk Kredisi Veren Bankalar Hangileri

Reytinglerde yayınlandığı ilk sezon oldukça başarılı sonuçlar alan  yemek yarışmasında geçen sene Murat oyunlara damga vuran  yarışmacı olmuş ve sonrasında yarışmadan diskalifiye edilmişti.Bu sene yayınlanacak olan yarışmada Şef Hazer Amani olmayacak. Onun yerine yarışmada şeflik yapacak isim Danilo Zanna olacak.

MasterChef Türkiye 2.Sezon Yarışmacılar

Masterchef 2019 Mavi takım Yarışmacıları YENİ

Masterchef 2019 Kırmızı Takım Yarışmacıları YENİ

Masterchef Türkiye  14 Yarışmacı arasına Giren Yarışmacılar

Masterchef Mustafa Aydın  İstanbul’an katılıyor Şef yardımcısı 31 yaşında ve aşçı. Yarışmaya isyankar bir tarzda başlasa da 2-1 oranında şeflerin onayını almayı başardı. İkinci turda ise 20 dakika içerisinde keşkül yapılması istenildi. Üçlü elemede Furkan ve Oğlu ile birlikte kıran kırana mücadelede en başarılı çıkan isim oldu.

Masterchef Onur Dursun 

Masterchef Onur Dursun 

Masterchef Onur Dursun

Yarışmanın 3. grubunda yer alan Masterchef Onur Dursun yarışmanın genç yeteneklerinden birisi. Henüz daha 20 yaşında olan yarışmacı 2019 yılında Master chef olacağını ifade etti.

Masterchef Suna Aydın 33 yaşında  olan Suna, kendisine ait restoranı var. Kendi restoranında aktif olarak çalışan Suna ilk turda Buharda Somon yaptı. Ancak gerekli sosları tam olarak yetiştirememesine rağmen, 2-1 oranında ikinci tura geçti. İkinci turda ise 30 dakika içerisinde Köfte piyaz yaptı. Kendisi ile beraber yarışan Mustafa ve Sema’yı da eleyerek son 14’e kalmış oldu

Masterchef Ekin Eylem Ulaş 32 yaşında İstanbul dan yarışmaya katılıyor. 12 senedir aşçı.

12 yıldır aşçı olarak çalışan ve pozisyon olarak şef vasfında olan Ekin ilk turda Bezelyeli ve lute soslu soman yaptı. Şeflerin beğenisini kazanıp ikinci tura çıkan Ekin, ikinci turda Sebzeli krep de Hüseyin ve Alican’ı eleyerek son 14 yarışmacı arasında adını yazdırmayı başardı.

Masterchef  Faruk Batuhan Kimdir?

Masterchef  Faruk Batuhan Kimdir

Masterchef  Faruk Batuhan Kimdir

Sevilen yarışmada bu sezon 16 grup içinde yer alan yarışmacılar arasında kendisine 10. gruptan yer bulan Masterchef  Faruk Batuhan el lezzeti yoktur teknik vardır diyerek adeta diğer yarışmacılara göz dağı verdi. 33 yaşında olan yarışmacı bu akşam yayınlanacak yeni sezon ilk bölümünde ekranlarda olacak.

Masterchef Güzide Mertcan 32 yaşında evli ve 3 çocuk annesi. Yemeklerde görsellik ön planda.

31 yaşında ve üç çocuk annesi Güzide Estetisyen’dir. 9 yıl önce İstanbul’a taşınan başarılı yarışmacı ikinci turda rakibine yardım ederek herkesi şaşırtsa da sözleri bir kendisini bir kez daha sevdirdi. İkinci turda 45 dakika içince ekşili köfteyi en iyi yapan yarışmacı oldu.

Masterchef Açelya Kılıçay

Masterchef Açelya Kılıçay

Masterchef Açelya Kılıçay

21 yaşında olan Masterchef yarışmacısı Açelya Kılıçay ” Yemek Yapmak Bir Sanat ise Ben Bir sanatkarım” diyerek yarışmada ne kadar iddialı olduğunu belli ediyor. Masterchef yarışmasının 2019 yılı Ağustos ayında başlayacak olan ikinci sezonunda 1. grup yarışmacıları arasında yerini alan Açelya KILIÇAY hanıma başarılar diliyoruz.

Masterchef Murat Tokmak

Masterchef Murat Tokmak

Masterchef Murat Tokmak

18 Ağustos akşamı yeni sezon ilk bölümü ile Tv 8 ekranlarında başlayacak olan yarışmada 16 grup ve her grupta 6-7 arası yarışmacı bulunuyor. Sizlere tanıtacağımız yarışmacı 15. grupta yer alan Masterchef Murat Tokmak 29 yaşında. Trabzon’dan yarışmaya katılan Murat Tokmak evli ve iki çocuk babası.

Masterchef Cemre Uyanık 30 yaşında Özel üniversite aşçılık mezunudur.

27 yaşında ve aşçı olan Cemre, özel bir üniversitede aşçılık mezunudur. Lisans eğitiminden sonra yüksek lisan eğitimini de Gastronomi üzerine yapan Cemre 7 yaşından beri yemek yaptığını ve yeni yemekleri de izlediği çizgi filmlerden etkilenerek yaptığını açıkladı. İlk turda kendi yorumunu da katarak soslu levrek yaptı.

Şeflerin onayını alıp ikinci tura geçen Cemre, 20 dakika söylenen yemeği, rakipleri Bahri ve Ümmet’e göre daha iyi yaparak son 14 arasına adını yazdırmayı başardı.

Masterchef Nalan Toprak 

Masterchef Nalan Toprak 

Masterchef Nalan Toprak

Yemek yarışmaları içinde farklı formatı ile beğeni ile izlenen master şef yarışmasında bu sezon 16 grupta yer alan yarışmacılar ter dökecek. Yarışmada 12. grupta yer alan Masterchef Nalan Toprak bıçak kullanması ile dikkatlerden kaçmayan 31 yalındaki yarışmacı. Futbol hakemliği yapan yarışmacı aynı zamanda yemek yapmayı çok seviyor. Pasta ve börek konusunda annesinin gün arkadaşlarına hizmet eden yarışmacı 12. grupta yarışacak.

Masterchef Yasin OBUZ

Masterchef Yasin OBUZ

Masterchef Yasin OBUZ

Yarışmanın bu sezon oldukça renkli kişiliklerinden birisi olduğunu daha ilk tanıtımda gösteren Masterchef Yasin Obuz şimdilerde 32 yaşında. Kendi deyimi ile “Yarışmanın ikincisinin kim olacağını merak ettiğini” belirten yarışmacı oldukça renkli bir kişilik. Yarışmanın genç yarışmacılarından birisi.

Masterchef Batuhan Bayır 22 yaşında

22 yaşında ve büyük bir restoranda çalışan Batuhan şef kordonluğu eğitimi almıştır. Lisans eğitimini başarı ile tamamlayan Batuhan, geçtiğimiz sezon programın çekimleri esnasında şefler ile tanıştığını ve onların daveti ile yarışmaya katıldığını açıkladı.Aslen Mersinli olan yarışmacı, 3 yıldır profesyonel anlam da aşçı olarak çalışmaktadır. İlk turda farklı bir konsept ile kuzu yemeği yaptı. İkinci turda da Ciğer tava yaparak rakiplerini geride bıraktı.

Masterchef Eda Karabulut Nayır 

Masterchef Eda Karabulut Nayır 

Masterchef Eda Karabulut Nayır

34 yaşında olan yarışmanın tecrübeli isimlerinden olacağını düşündüğümüz Masterchef Eda Karabulut Nayır pastacı kalfası. Aynı zamanda hamur işlerinde de yetenekli olduğu görülen yarışmacı 13. grup yarışmacıları arasında yer almaktadır.  Hırsı ile masterchef olmak istediğini söyleyen yarışmacıya başarılar diliyoruz.

Masterchef Rıfat Yurttaş 

Masterchef Rıfat Yurttaş 

Masterchef Rıfat Yurttaş

Masterchef Yarışmasının 2. sezonunda toplam 16 grupta yaklaşık 80 yarışmacı bulunuyor. Bu yarışmacılar arasında yer alan ve 14. grupta eleme mücadelesi verecek olan Masterchef Rıfat Yurttaş 27 yaşında. Türk gelenek ve göreneklerine uygun olarak sağlıklı ve lezzetli yemekler yapmak için yarışmada bulunduğunu belirten yarışmacı iddialı yarışmacılar arasında.

Mastercher 2019 Elenen Yarışmacılar

1-MasterChef Onur AKBAŞ

Master Chef Onur AKBAŞ

Master Chef Onur AKBAŞ

Onur AKBAŞ Master Chef Türkiye yarışmasının ikinci sezonunda hünerlerini sergileyecek olan yarışmacılar arasında yer alıyor. Şimdilerde 28 yaşında olan Onur AKTAŞ işletmeci ve aynı zamanda şeflik yapmaktadır. Sosyal medya hesaplarında kendisinin yaptığı yemekleri de tanıtan yarışmacının yemekleri nasıl olacak.

2-Masterchef  Hayg Koçsayhan

Masterchef  Hayg Koçsayhan

Masterchef  Hayg Koçsayhan

Hayg Koçsayhan yarışmanın 41 yaşında olan yarışmacısıdır. Oldukça iddialı söylemleri ile dikkat çeken Masterchef yarışmasının ikinci sezon yarışmacısı bakalım gösterdiği performans ile eleme turlarından başarı ile ayrılacak mı. Yarışmacı hakkında şimdilik pek fazla bilgi bulunmasa da Masterchef  Hayg Koçsayhan  kimdir? Nerelidir? gibi soruların yanıtlarını en kısa zamanda burada bulabilirsiniz.

3-Masterchef Hilal AKBULUT

Masterchef Hilal AKBULUT

Masterchef Hilal AKBULUT

2019 yılında ikinci sezonu ile ekranlara gelen başarılı yemek yarışmasında yer alan Masterchef Hilal AKBULUT 25 yaşında. İstedikten sonra başaramayacağı hiç bir şeyin olmadığını dile getiren yarışmacı bakalım ikinci sezonda nereye kadar ilerleyebilecek. Masterchef Hilal Akbulut kimdir? instegram adresi ve bilgilerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

4-Masterchef Zeynep GÜRTOP

Masterchef Zeynep GÜRTOP

Masterchef Zeynep GÜRTOP

Masterchef yarışmasında yeni sezonda yer alan bayan yarışmacılar arasında yer alan Masterchef Zeynep GÜRTOP Kimdir? Nerelidir? instegram adresi gibi bilgileri yarışma hayranları tarafından merak edilen konular arasında yer aldı. Sevilen programda yarışacak olan adaylar arasında yer alan Zeynep Gürtop 23 yaşında.”Şef olmak yalnızca iyi yemek yapmak değildir” sloganı ile başlayan Zeynep hanım tabağa imza atmaya geldiğini vurguladı.

Masterchef 2.Sezon Tüm Yarışmacılar

5-Masterchef Kıvanç Ermiş

Masterchef Kıvanç Ermiş

Masterchef Kıvanç Ermiş

Bu sezon yarışan adaylar arasında öğrenci olan Masterchef Kıvanç Ermiş 24 yaşında. Yarışmanın yeni sezonunda yer alan yarışmacılar arasında bulunan Kıvanç Ermiş İstanbul’da Özel bir üniversitede Gastronomi bölümünde eğitimine devam etmektedir. Kendine fazlası ile güvendiğini ifade eden yarışmacı “yeme ve içmeyi sevdiğini” belirtiyor.

6- Masterchef Rigoberto Dos Reis

Masterchef Rigoberto Dos Reis

İkinci sezonu ile TV 8 ekranlarında yayınlanacak olan Master chef yarışmasının bu seneki yabancı yarışmacılarından biriside Masterchef Rigoberto Dos Reis oldu. 40 yaşında olan yarışmacı bıçak kullanması ile oldukça usta bir aşçı olduğunu kanıtladı bile.

8-MasterChef Nevruz Yıldız

MasterChef Nevruz Yıldız

MasterChef Nevruz Yıldız

Masterchef Nevruz Yıldız yarışmanın gençlerinden birisi. Henüz 22 yaşında olan yarışmacı Kendi elleri ile yemek yapmanın farklılığından bahsederek iddialı yarışmacılardan olduğu hissettirdi. Bu sezon Masterchef yarışması 18 Ağustos 2019 tarihinde başlayacak. İlk bölümlerde yarışmacılar arasında yapılacak olan seçmelere Nevruz YILDIZ kalacak mı hep birlikte göreceğiz.

9-Masterchef Sinan KABAKTAŞ

Masterchef Sinan KABAKTAŞ

Masterchef Sinan KABAKTAŞ

Tv 8 ekranlarında yayınlanan yemekteyiz yarışmasından da yakinen tanınan Sinan KABAKTAŞ bu sene Masterchef yarışmasında izleyenlerin karşısında olacak. Geçen sene hatırlanacağı üzere Murat’da yemekteyiz yarışmasından Masterchef’e gelen ve daha sonra diskalifiye olan yarışmacıydı. Bakalım Sinan KABAKTAŞ Masterchef yarışmasında bu sezon nelere imza atacak.

10-

Masterchef  2019 Yarışmacıları Kimler

11-Masterchef Mehmet Çalışkan Öztürk

Masterchef Mehmet Çalışkan Öztürk

Masterchef Mehmet Çalışkan Öztürk

Yarışmanın önceki sezonunda tıpkı Murat gibi Aşçılık mesleği dededen kalan ve şimdilerde de Aşçılık üzerine eğitimine devam eden Masterchef Mahmet Çalışkan Öztürk yeni sezon yarışmacıları arasında yer almaktadır.

12- Masterchef Ümmet Taşın

Masterchef Ümmet Taşın

Masterchef Ümmet Taşın

Sevişerek izlenen yemek yarışmasına artık saatler kala bu seneki yarışmacılar oldukça merak ediliyor. Yarışmacılar arasında yer alan ve 16 grupta bulunan  Mastervhef Ümmet Taşkın henüz daha 24 yaşında. Acısı ve kebabı ile ünlü ilimiz Şanlıurfa’da aşçılık yapmakta.Kendi deyimi ile birinci olmayı hedefliyor.

13-Masterchef Selin Onat

Masterchef Selin Onat

Masterchef Selin Onat

Bu sene ikinci sezonu ile ekranlara gelecek olan tv 8 ekranlarının sevilen yarışmasında 16. grupta yarışmaya katılan bekar yarışmacının ismi Masterchef Selin Onat oldu. Şimdilerde 29 yaşında olan yarışmacı özellikle yeni tatlılar konusunda meraklı. Seyahat etmeyi ve gezmeyi seven yarışmacı bakalım diğer yarışmacıları elemeyi başarabilecek mi?

14-Masterchef Seda Gümüşçü

Masterchef Seda Gümüşçü

Masterchef Seda Gümüşçü

Yarışmanın İzmirli olan yarışmacısı 14-Masterchef Seda Gümüşçü  33 yaşında. Kendisini en iyi hissettiği yerin mutfak olduğunu dile getiren yarışmacı ufak mutfaklardan mucizeler yaratan ev hanımlarını temsilen yarışmaya katıldığını ifade ediyor. Bu sene ikinci sezonu ile ekranlara gelen yarışma programında yarışacak olan 16 grup arasına kalmayı başaran yarışmacı 16. grupta yer alacak.

15-Masterchef Müge Güney

Masterchef Müge Güney

Masterchef Müge Güney

Sevilerek izlenen ve reytinglerde oldukça iyi sonuçlar alan yemek yarışmasının İstanbul ilinden katılan yarışmacısı Masterchef Müge Güney 32 şimdilerde yaşında. Uluslar arası lojistik eğitimi alan yarışmacı garsonluk ve komilik alanarında çalışmış.

16-Masterchef Mert Duran

Masterchef Mert Duran

Masterchef Mert Duran

İkinci sezonu ile 18 Ağustos akşamı izleyenler ile buluşacak olan Masterchef yarışmasında 16.grupta bulunan yarışmacılar arasında yer alan Masterchef Müge Güney 24 yaşında. Spor antrenörlüğü ile uğraşan yarışmacı içim disiplin ön planda. Sporcu yarışmacıların başarılı olabildiği yemek yarışmasında bakalım Mert Duran nasıl bir performans sergileyecek.

Master Şef 2019 Yarışmacıları

17-Masterchef Sebahat Erol 

Masterchef Sebahat Erol 

Masterchef Sebahat Erol

Ekranların fenomen yemek programlarından birisi olma özelliği ile geçen sezon reytinglerde oldukça başarılı işler çıkaran yarışmada 2019 yılında yarışacak ve yemekleri ile jüri üyelerinin beğenilerini kazanmaya çalışacak olan adayları tanıtmaya devam ediyoruz. Yarışmaya 15.gruptan katılan Masterchef Sebahat Erol yarışmaya Akdeniz bölgemizin metropol şehri Antalya’dan katılmakta. Şu andaki yaşı  32 olan yarışmacı kendi deyimi ile küçük yaşlardan beri sunum ve lezzet konusunda uzman olduğunu vurguluyor.

18-Masterchef Hüseyin Ergül

Masterchef Hüseyin Ergül 

Masterchef Hüseyin Ergül

Tv 8 ekranlarında yarın akşam ekranlarda yeni sezonu ile merhaba diyecek olan yemek yarışmasının 15. grup yarışmacıları arasında yerini alan Masterchef Hüseyin Ergül 23 yaşında. Yemek yemeyi çok sevdiği için mutfağa girdiğini tanıtım videosunda dile getiren yarışmacı bu konuda eğitim aldığını ve Türkiye’nin yeni Masterchef’i olmaya geldiğini söyledi.

19- Masterchef Gökçe Güler

Masterchef Gökçe Güler

Masterchef Gökçe Güler

Masterchef yarışmasının bu sezon yarışmacıları arasında gençlerin sayısı oldukça fazla. Genç yarışmacılar arasında bulunan ve elemelere 15. gruptan katılan Masterchef Gökçe Güler  henüz 25 yaşında. Fizyoterapist olan yarışmacı boyunun tezgaha yetiştiği günden beri babaannesi ile birlikte yemek yaptığını vurguladı.

20-Masterchef Şehmus Özgür Uğran

Masterchef Şehmus Özgür Uğran

Masterchef Şehmus Özgür Uğran

Yemek yarışmaları arasında gece kuşağında ayrı bir yeri olan ve ülkemiz dışında bir çok ülkede benzer bir format ile yayınlanan masterchef yarışması 15.grup yarışmacıları arasında yer alan Masterchef Şehmus Özgür Uğran 29 yaşında. Kendisine eskiden Özgür şef dendiğini söyleyen yarışmacı artık master chef olmak istediğini söyleyerek iddialı olduğunu gösterdi. İşi ve Çenesi ile uğraşmanın zor olduğununda altını çizen yarışmacı bakalım eleme turlarında nasıl bir performans sergileyecek.

21-Masterchef Yekaretina Sungur

Masterchef Yekaretina Sungur

Masterchef Yekaretina Sungur

15. Grup dan Masterchef elemelerine katılacak olan Masterchef Yekaretina Sungur 29 yaşında. Yarışmaya İstanbul ilinden katılan Yekaretina Rus Türk Orta Asya ve İtalyan Mutfaklarına hakim olduğunu belirtti. Kendisini göstermek ve yeni şeyler için yarışmaya katıldığını vurgulayan Masterchef Rus yarışmacıya başarılar diliyoruz.

22-

Masterchef 14.Grup Yarışmacılarını Tanıyalım

23-Masterchef Miraç Güney 

Masterchef Miraç Güney

Yarışmada 14. gruptan yarışmaya katılan Masterchef Miraç Güney 21 yaşında. Babası o daha 10 yaşında iken açtığı restoran ile bu macerada yer aldığını dile getiren master şef Miraç Günay yarışmanın oldukça iddialı adayları arasında. 11 Yıldır mutfakta çalışan ve bu alanda alaylı olarak oldukça fazla deneyim ve tecrübesi bulunan yarışmacı bununla da kalmayıp 4 yıl gastronomi okumuş. Bilgisi ve tecrübesi ile birinci olmaya geldiğini söyleyen yarışmacı zirve için oldukça iddialı.  Peki Masterchef Miraç Güney Kimdir ? Yarışmada tahminlerimize göre final şansı yüksek yarışmacılar arasında yer aldığını bilgi ve tecrübesine dayanarak tahmin etmek hiç zor değil.

24- Masterchef Seda Çalışır 

Masterchef Seda Çalışır

Masterchef Seda Çalışır

Ekranların en fenomen yemek programı sırlamasında ilk sırayı elinde bulunduran Masterchef 2019 Yeni Sezon yarışmacıları arasında 34 yaşındaki Masterchef Seda Çalışır oldukça iddialı bir yarışmacı.1985 yılında Marmara’nın incisi İstanbul ilinde dünyaya gelen yarışmacı ”birinci olmaya gelmedim ben zaten birinciyim’ diyerek adeta diğer rakiplerine göz dağı verdi.

25-Masterchef Rıfat Yurttaş 

Masterchef Rıfat Yurttaş 

Masterchef Rıfat Yurttaş

Masterchef Yarışmasının 2. sezonunda toplam 16 grupta yaklaşık 80 yarışmacı bulunuyor. Bu yarışmacılar arasında yer alan ve 14. grupta eleme mücadelesi verecek olan Masterchef Rıfat Yurttaş 27 yaşında. Türk gelenek ve göreneklerine uygun olarak sağlıklı ve lezzetli yemekler yapmak için yarışmada bulunduğunu belirten yarışmacı iddialı yarışmacılar arasında.

26- Masterchef Cansu Bayrak 

Masterchef Cansu Bayrak 

Masterchef Cansu Bayrak

18 Ağustos 2019 Pazar akşamı yeni sezon ilk bölümü ile ekranlara gelecek olan yemek yarışmasında yarışan yarışmacılara tanıtmaya devam ediyoruz. 14. grup yarışmacıları arasında yer alan Masterchef Cansu Bayrak yarışmaya İzmir ilinden katılıyor. Yazımız tarihi itibari ile 25 yaşında olan genç yarışmacı iddialı olduğunu ve Cansu’ya Mater şef diyeceksiniz sözleri ile diğer yarışmacılara gözdağı verdi.

27-Masterchef Oğul Cihan Akın 

Masterchef Oğul Cihan Akın 

Masterchef Oğul Cihan Akın

Masterchef yarışmasına artık sayılı saatler kala yavaş yavaş yarışmacıların da kimler oldukları belli olmaya başladı. 2. sezona Pazar akşamı merhaba diyecek olan yarışmada 14. grupta yarışacak olan Masterchef Oğul Cihan Akın şimdilerde 31 yaşında. 7 yaşından beri mutfaklarda olduğunu dile getiren yarışmacı gençlik hayallerini gerçekleştirmek istiyor.

Master Chef 13.Grupta Hangi Yarışmacılar  Var ?

28-Master chef Metin Erçe Çelebi 

Master chef Metin Erçe Çelebi 

Master chef Metin Erçe Çelebi

Yemek yarışmaları arasında belkide en çok izlenme oranını elinde bulunduran yarışmada bu sezon da heyecan dolu bölümler bizleri bekliyor. Yarışmada bu sezon 16 ayrı grup içinde bulunan yarışmacılar yer alacak. Bu yarışmacılar arasında bulunan Master chef Metin Erçe Çelebi yarışmanın genç yarışmacıları arasında yer almaktadır. Metin Erçe Çelebi yarışmaya başkent Ankara’dan katılıyor. Henüz 20 yaşında olan yarışmacı diğer deneyimli yarışmacılar arasında bakalım hünerlerini gösterebilecek mi?

29-Master chef Onur Mete 

Master chef Onur Mete Master chef Onur Mete 

Master chef Onur Mete

Bu sezon sevilen yemek yarışması Master chef oldukça genç bir yarışmacı kadrosundan oluşuyor. Yarışmanın formatı gereği 13. gruptan yarışmaya katılan bir başka genç isim Master chef Onur Mete oldu. henüz 22 yaşında olan yarışmacı İstanbul ilinden geliyor 6 sene Lise ve üniversitede aşçılık eğitimi aldığını vurgulayan yarışmacı 13. gruptan yarışıyor.

30-Masterchef Ahmet Can Karagöz 

Masterchef Ahmet Can Karagöz 

Masterchef Ahmet Can KaragözMasterchef Ahmet Can Karagöz 

Yarışmaya İstanbul’dan katılan Masterchef Ahmet Can Karagöz 30 yaşında. Yaklaşık 4 senedir mutfaklarda olduğunu ve yarışmayı kazanmak için geldiğini dile getiren yarışmacı master şefin sesi olmaya geliyorum diyerek bıçaklar ile keman çalma hareketi yaparak iddialı olduğunu gösterdi.

31-

32-Master Chef Mohammed Ayad 

Master Chef Mohammed Ayad 

Master Chef Mohammed Ayad

Yarışmanın 13. grubunda yer alan yabancı yarışmacı Master Chef Mohammed Ayad yarışmanın gençlerinden birisi. Şimdilerde 25 yaşında olan yarışmacı Irak Kerkük Türkmeni. Yarışmada yer alan 16 grup arasından 13.grupta yarışacak olan Kerkük Türkmeni Mohammed Ayad kazanmak istiyor.

MasterChef  Türkiye 12. Grup Yarışmacılar

33- MasterChef Furkan Yalçın Kimdir ?

MasterChef Furkan Yalçın

MasterChef Furkan Yalçın

Yarışmanın 2. sezonunda 12. grupta yer alan yarışmacılar arasında en genç olan yarışmacı MasterChef Furkan Yalçın henüz 19 yaşında. Babasının tavsiye ve yönlendirmesi ile aşçılık mesleğine gönül veren genç yarışmacı bu alanda çalışarak edindiği tecrübeleri yarışmada sergilemek istiyor.

34-MasterChef Özge Atmaca kim?

MasterChef Özge Atmaca kim

MasterChef Özge Atmaca kim

12. Grup yarışmacıları arasında yer alan bayan yarışmacı MasterChef Özge Atmaca İstanbul ilinde yaşamaktadır. 25 yaşında olan Özge Atmaca Alaylı Aşçılardan birisi. Rekabet ortamlarını sevdiğinden dolayı yarışmaya katıldığını beyan eden Özge Atmaca hanıma başarılar diliyoruz.

35-Masterchef Delali Döndü 

Masterchef Delali Döndü 

Masterchef Delali Döndü

Yarışmanın tecrübeli isimlerinden birisi olan Masterchef Delali Döndü 32 yaşında ve mesleği de yarışma formatına uygun olarak aşçılık. Tek hayalinin aşçıbaşılık olmak olduğunu vurgulayan yarışmacı Delali Döndü Masterchef yarışmasında başarılı olmak istiyor.

36-

37- MasterChef Atilla Soy 

MasterChef Atilla Soy 

MasterChef Atilla Soy

Yarışma bu sezon da tüm heyecanı ile devam ederken 12. grupta mücadele ve ter döken yarışmacı  MasterChef Atilla Soy  38 yaşında. Evli ve iki kızı olan yarışmacı bu mesleğe baba mesleği olarak başlamış. Kendisini favori olarak gören yarışmacıya başarılar diliyoruz.

Masterchef 2019 Yarışmacıları 

38-Masterchef Bahri Papila 

Masterchef Bahri Papila 

Masterchef Bahri Papila

Yarışmanın oldukça idialı isimlerinden olmasını beklediğimiz Masterchef Bahri Papila 14 yaşında pastacılık ile bu işe başlayıp daha sonra aşçılık olarak devam etmiş. Kendisini balıklara fısıldayan adam olarak tanımlayan yarışmacı 34 yaşında. Yarışmanın 11.grubundan yarışmaya katılan Bahri Papila Kimdir? Nerelidir ? Ayrıntılar yazının devamında olacak.

39-Masterchef Beray Berrin Dinç 

Masterchef Beray Berrin Dinç 

Masterchef Beray Berrin Dinç

Sevilen yarışma programı bugün yeni sezon ilk bölümü ile tv 8 ekranlarında olacak. Yarışmada 16 grup içinde bulunan bir çok isim yer alacak. Sizlere tanıtacağımız yarışmacı ise 11. grupta mücadele veren Masterchef Beray Berrin Dinç  Marmarisli ve şimdilerde 24 yaşında. İzleyin ve görün diyerek kendisini bu yarışmaya çok yakıştırdığını ifade etti.

40-MasterChef Emre Kayhan 

MasterChef Emre Kayhan 

MasterChef Emre Kayhan

Yarışmanın genç yeteneklerinden birsi olan Masterchef  Emre Kayhan henüz 23 yaşında. Aşçılık yapan yarışmacı rakipleri ezip geçeceğini vurguladı. Bu sezonki yarışmada 11. grup içinde yer alıyor.

41-MasterChef Cengiz Başboğar 

MasterChef Cengiz Başboğar 

MasterChef Cengiz Başboğar

Tv 8 ekranlarında bugün akşam izleyenler ile buluşacak olan yarışmada 11. grup içinde yer alan MasterChef Cengiz Başboğar 38 yaşında. Aydın’da yaşayan yarışmacı 16 yaşından beri mutfaklarda. Sportmen ve atletik vücudu ile de ön plana çıkan yarışmacı sevgimi katar yemeğimi yapar mutfağın tozunu attırırım diyerek mücadele edeceğini vurguladı.

42-MasterChef Abdülselam Duman

MasterChef Abdülselam Duman

MasterChef Abdülselam Duman

Yarışmaya İstanbul’dan katılan MasterChef Abdülselam Duman  heyecanlı olduğunu vurgulayarak 11. gruptan yarışmada eleme gruplarında yer aldı.

43-Masterchef Alican Sabunsoy

Masterchef Alican Sabunsoy

Masterchef Alican Sabunsoy

Yarışmanın 28 yaşındaki yarışmacısı Masterchef Alican Sabunsoy aslen Adanalı. Sadece kebap yapmadığını vurgulayan yarışmacı iki senedir Uzak doğu mutfağında çalıştığını ifade ederken Dünya çapında bir şef olabilmek için geldiğini dile getirdi. Yarışmalarda zaman zaman suşi tarzı uzak doğu yemeklerinde avantajlı olacağını tahmin ettiğimiz yarışmacıya başarılar diliyoruz.

44- Masterchef Yıldız Didem Aykut Kim Kaç Yaşında 

Masterchef Yıldız Didem Aykut

Masterchef Yıldız Didem Aykut

Yarışmanın tecrübeli yaşlarından olan bayan yarışmacısı Masterchef Yıldız Didem Aykut şimdilerde 39 yaşında. Hangi yemeği yaparsanız yapın içine bol miktarda sevgi kaytın sloganı ile yarışmada 10. grup içinde mücadele edecek.

4

46-Masterchef Rüveyde Hatice Kalaman Kaç Yaşında

Masterchef Rüveyde Hatice Kalaman

Yarışmanın bir başka bayan yarışmacısı olan Masterchef Rüveyde Hatice Kalaman yarışmanın en yaşlı yarışmacılarından birisi. Türk asıllı Alman vatandaşı olan Hatice Kalaman 58 yaşında. Yaşının verdiği tecrübe her halinden belli olan yarışmacı kazanmaya geldiğini ifade etti.

47-Masterchef Yusuf Avşar Bilgileri

Masterchef Yusuf Avşar Bilgileri

Masterchef Yusuf Avşar Bilgileri

İstanbul’da yaşayan ve 35 yaşında olan Masterchef Yusuf Avşar 20 senedir aşçı. Bu alanda oldukça fazla tecrübe sahibi olan Yusuf Avşar yarışmada iyi derece yapacaktır diye tahmin ediyoruz. Hali hazırda şef olduğunu dile getiren yarışmacı burada master tamamlayacağını ve yarışmayı kazanacağını ifade ederek başladı yarışmaya.

48- Masterchef Yarışmacısı Pınar Gönen Kimdir?

Masterchef Yarışmacısı Pınar Gönen Kimdir

Masterchef Yarışmacısı Pınar Gönen Kimdir

Tv 8 ekranlarında yayınlanan yemek yarışmasında bu sezon toplam 16 grup ve 80 yarışmacı mücadele edecek. Elemeler sonrası yarışmacı sayısının azalması beklenmektedir. Yarışmanın 3.grubunda yer alan Masterchef Pınar Gönen hanım yarışmaya Adana ilinden katılıyor. 31 yaşında olan yarışmacı bıçak kullanması ile usta birisi olduğunu gösterdi.

50-Masterchef Sema İnan Kim Nereli Kaç Yaşında 

Masterchef Sema İnan Kim Nereli Kaç Yaşında 

Masterchef Sema İnan Kim Nereli Kaç Yaşında

Yarışmanın yaşı olgun yarışmacıları arasında yer alan ve 16 grup arasında 3. grupta yarışacak olan Masterchef Sema İnan 45 yaşında. Sema Usta ile birlikte yapmak ve olmak arasındaki farktan bahseden yarışmacı yaşının da verdiği tecrübe ile bakalım nasıl bir performans sergileyecek.

51-Masterchef Ahmet Görkem Süngü 

Masterchef Ahmet Görkem Süngü 

Masterchef Ahmet Görkem Süngü

Yeni sezon ilk bölümü ile bu akşam saat:20:00 de tv 8 ekranlarında izleyenleri ile buluşacak olan yarışmada 80 yarışmacı arasında kendisine yer bulan ve 3.grupta yarışmaya dahil olan Masterchef Ahmet Görkem Süngü yarışmaya eğlenmek amacı ile geldiğini ve eğlenmeye başladıktan sonra neler yapacağını göreceğimizi söylerek bıçak kullanmada usta olduğunu gösterdi. Henüz 22 yaşında olan yarışmacı 3.grupta yarışacak.

52-Masterchef Gülşah Tuna At Antrenörü 

Masterchef Gülşah Tuna At Antrenörü 

Masterchef Gülşah Tuna At Antrenörü

27 yaşındaki yarışmacı Masterchef Gülşah Tuna At 27 yaşında. Oldukça ilginç bir şekilde mesleği dikkat çeken Gülşah Tuna At Antrenörü olarak bir çok başarıya imza attığını ve 2020 nin kazanan masterchefi olacağını vurguladı.

Master Chef  Yeni Sezon 4.Grup Yarışmacılar

53-Masterchef Şağan Kartalbey Kınay 20 yaşında Çanakkale’den Katılıyor
54-Masterchef Sıla İnedi 24 yaşında
55-Master Chef Orhan Eren 46 yaşında
56-Masterchef Damla Tuncer 33 Yaşında

Masterchef Yeni Sezon 5. Grup Yarışmacılar

58-Masterchef Halit Eroğlu 23 yaşında 13 yaşından beri aşçı

60- Masterchef Sezer amca 26 yaşında Bursa Gemlik’ten katılıyor
61- Masterchef Hazer Çöplüoğlu 49 yaşında ve Aslen Niğde’li ev hanımı İzmir’den katılıyor iki çocuğu var
62-

Masterchef Yeni Sezon 6.Grup Yarışmacılar

63- Masterchef Murat Tekin 49 yaşında Aydın ili Kuşadası ilçesinden yarışmaya katılıyor.
64- Masterchef Esra Tekkaya 42 yaşında ve Kayserili. İyi bir mantı ustası.
65- Masterchef Samet Yılmaz 22 yaşında
66-

67- Masterchef Zekeriya Öztürk 31 yaşında
68-Masterchef Sezgin Kocaacar 30 yaşında.Mesleği Aşçı olan yarışmacı kendini ispat etmeye gelmiş.

70- Masterchef Burak Han 19 yaşında ve yarışmaya Adana’dan katılıyor.
71- Masterchef Filiz Sarı 32 yaşında İsveç’de yaşıyor. Mesleği aşçı. Anadolu ve İskandinavyamutfağını harmanlamaya gelmiş
72- Masterchef Fahrettin Elman 52 yaşında 13 yaşından beri mutfaklarda.
73- Masterchef Arda Özkurt 28 yaşında
74- Masterchef Emre Yavuz 30 yaşında Yalova ilinden yarışmaya katılıyor
75- Masterchef Hande Ekici 21 yaşında ve yarımaya İzmir’den katılıyor.

Masterchef 9. Grup Yeni Sezon Yarışmacıları

76- Masterchef Mustafa Başgöz 50 yaşında emekli asker
77- Masterchef Ayşegül Arslangiray 35 yaşında pastacı olan yarışmacı aynı zamanda anne.
78- Masterchef Erol Aytürk 32 yaşında
79- Masterchef Burcu Ataş 36 yaşında futbol hakemi ve düğün organizatörü
80- Masterchef Şhahnavaz Afghan 32 yaşında aslen İranlı olan yarışmacı dğnya mutfağında bir çok ülkede çalışmış.

82- Masterchef Aleyna Akbulak 22 yaşında bilgi yarışmasına katılmıştı daha önce

 

 

 

 

MasterChef Türkiye 2.Sezon Şefler

1-Master Chef Anilo ZANNA

Master Chef Türkiye yarışmasının 2. sezonunda Hazer Şefin yerine yarışmada olacak. Aslen İtalya doğumlu olun Şef Zanna aynı ülkede Gastronomi alanında eğitim aldı. Şeflik kariyerine restronlarda başlayan başarılı şef ilerleyen yıllarda ülkemize yerleşerek kendi iş yerini açtı.TV programlarında da görülen başarılı şef bir dönem kendi yemek programı ile izleyenlerin karşısına çıktı. Öğrencilere İstanbul ilinde danışmanlık yaptı. 15 Nisan 1982 doğumlu olan Anilo Zanna şimdilerde 38 yaşlarında .İstanbul ilinde bulunan The Pizza Co isimli iş yerinin sahibidir. Tuğçe Demirbilek hanım ile 2012 tarihinde evlenmiştir. Zeno Tibet isminde 2013 doğumlu bir oğlu vardır.2016 yılında yayınlanan Görümce isimli filmde rol almıştır.

2-Master Chef Mehmet Yalçınkaya

3-Master Chef Somer Sivrioğlu

Master Chef Somer Sivrioğlu

Master Chef Somer Sivrioğlu

Yarışmada Kullanılan Bıçak ve Tabaklar

Masterchef Yarışmasında kullanılan tava ve tencereler ile birlikte özellikle sunum için kullanılan porselenler ve tabaklarde izleyenler tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. Masterchef yarışmasında kullanılan bıçaklar vb. ürünler ile ilgili bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.