Fener Ol Bağışçısı Hamdi Akın Kimdir ? sorusu 12 Mayıs akşamı Fener bahçe taraftarlarının en çok merak ettiği konu oldu. Fener bahçenin yapmış olduğu kampanyada büyük bağış yaparak Tv 8 kanalına telefon ile katılan Hamdi AKIN hakkında detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Fener ol Kampanyası için imzalı forma satışı yapılan sitelerin büyük bir çoğunluğu kilitlendi. Büyük bir ilgi gören Fener Ol kampanyasında 5 ev ve 20 araba ödülü var. Acun Ilıcalı tarafından sunumu yapılan yardım kampanyasında Cem Yılmaz ise yaptığı espriler ile izleyenleri güldürdü.

Programa zaman zaman ünlü isimlerde katıldı. Oğuzhan Koç ta Fener bahçeye bir şarkı hediye edeceğini söyledi. Bir çok kişi tarafından maddi yardım kampanyasına katılım gerçekleşirken telefon ile bağlanan konuklar forma alımı ile katkı sağladılar. Acun Ilıcalı ise telefon ile bağlanan ve sevdiği kişilere esprili bir dille yardım miktarlarını arttırarak Cem Yılmaz’ın espri yapmasına sebep oldu. Fener Ol Kampanyasında 12 Mayıs akşamı saat:23:30 itibari ile Acun Ilıcalı’nın deyimi ile SMS miktarının 400 Bini geçtiği duyuruldu. 

Programa telefon ile bağlanan ve 1000 forma alan Kazım Türkerler Acun beyin telkini ile 1500 forma alarak kampanyaya destek oldu. Fener Ol Kampanyasına katılan Kazım Türkerler kısa bir konuşma yaparak programdan ayrıldı. Türkerler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker yaptığı 1500 adet forma ile alkış topladı.

Cihan Kamer ise sağına soluna sıfır koymadan 1000 forma almak istediğini vurgulayarak telefon ile yayına katılan bir başka isim oldu.  Cihan Tamer Fener Ol Kampanyasında 1000 forma ile katkı yapan bir başka isim oldu. 

Tv 8 ekranlarında Acun Ilıcalı ve Cem Yılmaz tarafından sunuculuğu yapılan ve Fener bahçe başkanının katıldığı yardım kampanyası oldukça ilgi gördü. Programa telefon ile katılan Hamdi Akın bir ev bağışlayarak yardım kampanyasına katıldı. 

Fener Ol Bağışçısı Hamdi Akın Kimdir

1954 yılında İstanbul’da doğan Hamdi AKIN, Gazi Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 1976 yılında inşaat, turizm, ticaret ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren Akfen Holding’i kurmuştur. Akfen Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanısıra Akfen Holding olarak hissedarı ve kurucusu olduğu TAV Havalimanları Holding’in de 2005 yılında Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenmiştir.

İş dünyasındaki dinamizmini ve gayretini birçok dernek, vakıf ve meslek odası gibi gönüllü kuruluşlarda kurucu ve yönetici olarak görev alarak sivil toplum örgütlerine de taşıyan Hamdi AKIN;

Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanlığı, Metal Sanayiciler Sendikasının Ankara Bölgesi Temsilciler Kurulu Başkanlığı, Türkiye Genç İşadamları Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Sanayici İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bilgi Toplumu & Yeni Teknolojiler Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. İnsan Kaynakları Vakfı’nın (TİKAV) Kurucu Üyesi’dir ve Vakfın Onursal Başkanlığı görevini yürütmektedir.