Diriliş Berke Han’ının Adamı Kıyat karakteri izleyenler tarafından oldukça merak edildi.Sevilen dizide 22 Mayıs akşamı diziye katılan iki oyuncu Berke Han ve onun adamı Kıyat ise izleyenler tarafından merak edilen konular arasında yer aldı. Berke Han  adamı Kıyat’ın her sözüne itibar eden birisidir. Diriliş Kıyat Kimdir Berhe Hanının Adamı ve veziri Kıyat hakkında bilgiler içerir.

Diriliş Kıyat Kimdir Berhe Han’ın Adamı

Diriliş dizisinde Ertuğrul bey bir günlük deniz yolculuğu sonrası Berke Han’ın otağına alpleri ile birlikte gelir.  Berke hanı selemlayan Ertuğrul bey Berke Hanın çadırında zalimlere karşı yapılacak ittifak için geldiğini söyler. Berke han ise Anodolu’nun kıvılcım beklediğini söyler. Berke han ise altınları sorar. Bu sırada Berke Hanın yanında bulunan Berke Hanın Adamı Kıyat ise altınların moğalların eline geçtiğini söyler. Berke Han ise yardımların muamma olduğunu elçisinin öldürüldüğünü söyleyerek Ertuğrul beye neden geldiğini sorar.

A 101 23 Mayıs 2019 İndirimli Ürünler Kataloğu

Berke Han’ın adamı Kıyat ise Ertuğrul Bey’in konuşmasını istemez ve onu meşgul etmemesini söyler. Berke Han’ın adamı Kıyat’a Ertuğrul bey ise konuşmasının neden engellemek istediğini sorar . Berke han herkesin çıkmasını isteyerek Ertuğrul bey ile baş başa görüşeceğiniz söyler.

Kıyat Karakterini tarihte Kimdir?

Berke Han’ın sağ kolu olan Kıyat karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Dizide Kıyat karakterinin tarihte olup olmadığı konusunda yaptığımız araştırmalarda detaylı bilgilere rastlayamadık. Seneryo gereği oluşturulmuş bir karakter olabilir.

Berke Hanın Adımı Kıyat Rolünü Kim Oynuyor

Kıyat karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı ve kariyeri hakkında yazımız kısa süre içinde güncellenecektir. Diriliş Vezir Kıyat aslında Moğollara çalışan bir haindir. Ertuğrul bey hainin ortaya çıkması için Berke Han’dan kendisine yardımcı olmasını ister. Berke Han ise Veziri ve en yakın adamı Kıyat’ın hain olduğunu kabul etmek istemez. Daha sonra ise Ertuğrul beyin teklifini kabul eder.

Diriliş dizisinde Moğollara çalışan Kıyat karakterinin çok fazla ömrü olmayacağını tahmin ediyoruz. Zira hain olduğu bir kaç bölüm sonra ortaya çıkacak ve ölerek rolü gereği diziden ayrılacağını tahmin etmekteyiz. Diriliş Kıyat Kimdir Berhe Hanın Adamı Kıyat karakteri hakkında hazırladığımız yazımız burada sona erdi. Konu hakkında yorumlarınızı yorum bölümünden yapabilirsiniz.