Son zamanların en karlı yatırımlarından birisi Bitcoin’dir. Hatta Bitcoin, Facebook ve Google’ında aralarında bulunduğu onlarca teknoloji şirketini geride bıraktı. Bitcoin yatırımcıları, Facebook yatırımcılarına göre yaklaşık 8 kat daha fazla kazandı. Facebook’un hisse sahiplerinin son 5 yılda kazandığı karı Bitcoin 1 yılda yatırımcılarına kazandırdı. Bu yazımızda sizlere Cihaz Almadan Yatırım Yapmadan Bitcoin Üretimi konusunda bilgiler vereceğiz.

Cihaz Almadan Bitcoin Üretimi

Birçok uzmana göre Bitcoin uzun vadede çok karlı bir yatırım olarak görülüyor. 1 yıl geçmeden %170 kadar bir artış gösterdi. Kısa zaman içinde çok yüksek değer kazanan Bitcoin, birçok yatırımcının yatırımını Bitcoin veya alt coin sistemlerine yatırım yapmasını sağladı. Teknoloji ile arası olan kişiler altın, Euro, Dolar gibi yatırımlar yerine Bitcoin’e yatırımlar yapmayı tercih ettiler. Hatta geçtiğimiz günlerde bir düğünde takı merasimi sırasında ilk defa Bitcoin transferi gerçekleşti.

Bitcoin Nasıl Elde Edilir?

Bitcoin elde etmenin birden fazla yöntemi vardır. Bunlardan en basiti satın almaktır. İnternette biraz araştırma yaptıktan sonra Bitcoin satanları görebilirsiniz. Bu şekilde Bitcoin elde edebilir değerlenmesini bekleyebilirsiniz. Bitcoin madenciliği yaparak elde edebilirsiniz. Madencilik denmesinin sebebi normal maden kazar gibi kazmaktan değil, para oluşturma süreci ile altın çıkarma arasında bağlantı kurulmasıdır. Kısaca biraz uzun zaman aldığı için bu şekilde ilişkilendirilmiş ve adlandırılmıştır.

Madencilik nasıl yapılır sorusunun cevabına gelecek olursak, öncelikle yazılım bilginizin olması ve güzel bir sisteminizin olması gereklidir. Yazılım bilgisi bu işin en basit kısmıdır. Öğrenmek isteyenler kısa bir araştırma yaparak en azından genel bilgileri öğrenek bu işe atılabilirler. Bitcoin madenciliğinde asıl önemli kısım bilgisayar donanımıdır çünkü madencilik bilgisayar ile yapılıyor. İlk başlarda işlemci(CPU) ile yapılan bu işlem, işlemcilerden daha hızlı (50-100 kat) çalışan ekran kartları(GPU) ile yapılmaya devam ediyor.

Yüksek miktarlarda Bitcoin kazmak için iyi özellikli ekran kartlarına sahip olmanız gerekiyor. Eğer sistem kurmak için pek bilginiz yok ise Bitcoin madenciliği için özel olarak tasarlanmış sistemleri satın alabilirsiniz. Sistem kurarak girmek isteyenler bu işin yabancısı oldukları için bu yolla girmeyi pek istemiyorlar. Aynı zamanda her gün Bitcoin madenciliği zorlaştığı için donanım ihtiyacı da her gün artmaktadır. Bu işe kısıtlı birkaç bilgisayar ile girenler neredeyse bu sistemlerin kullandığı elektriği ödeyemeyecek durumdalar.Bir diğer yol ise hazır Bitcoin madenciliği yapan firmalarla anlaşma yaparak onların ürettikleri Bitcoinlere ortak olabilirsiniz.

Yatırım Yapmadan Bitcoin Madenciliği Yapılabilir Mi?

Bu sistemi yeni duymuş veya yeni girmek isteyenler ilk başlarda risk almak istemeyecekleri için yatırım yapmaktan çekinmeleri normaldir.Fakat her gün haberlerde, sosyal medyada ya da çevresindeki kişilerden Bitcoin’in daha da değerlendiğini duydukça daha da çok yatırım yapma arzusuna düşüyorlar. Güncel Kripto Para Kurları 

Yatırım yapmadan Bitcoin kazanmak aslında imkânsız değildir. Bu şekilde çok yüksek miktarlarda Bitcoin elde edemeyebilirsiniz fakat deneme amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Bu işlem için gerekli olan, yüksek donanımlara sahip olması gerekmeyen bir bilgisayardır. Bu evinizde veya iş yerinizde kullandığınız bir bilgisayar olabilir. Gerekli olan tek şey bilgisayarınız fazla yormadan çalışan bir yazılım bulmaktır. Bu basit yazılımlar ikiye ayrılıyor.

Birinde bilgisayarınıza indirip sisteme üye olduktan sonra kazmaya başlayabiliyorsunuz. Diğerinde ise bilgisayarınıza herhangi bir şey indirmeye gerek kalmadan tarayıcı üzerinden kazmaya başlayabiliyorsunuz. İki sisteminde ortak özelliği ara yüzün kolay kullanılabilir olması. Sisteme kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra ‘’Start’’ butonuna basarak Bitcoin kazmaya başlayabilirsiniz.

Bu yollar ile yüksek donanımlı sistemlere göre daha az şekilde Bitcoin kazarsınız yani onların 1 haftada kazdığını siz 1 ay da kazabilirsiniz. Aynı zamanda şahsi olarak kullandığınız bilgisayar sisteminiz özel sistemlere göre zayıf olduğu için cihazınızda aşırı derece ısınma olabilir. Bu işlemi para kazanmaktan daha çok denemek için sistemin nasıl işlediğini görmek için kullanabilirsiniz. Cihaz Almadan Yatırım Yapmadan Bitcoin Üretimi konusunda ki yazımız burada sona erdi. Ekran Kartı Kiralayarak Bitcoin Kazanmak konusunda hazırlanan yazıda detaylı bilgiler sizleri bekliyor.