3 Haziran Pazartesi Bankalar ve Borsa Açık mı? sorusu uzun bayram tatili öncesinde merak ediliyor. 9 günlük bayram tatilinde arife günü resmi kamu kurumları ile banka ve borsaların açık olup olmadığı konusunda detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz g. Bayram tatili bu sene 9 gün olarak belirlendi. Şimdiden uzun tatil için turistik yerler ve memleket yolları dolmaya başladı. 3 Haziran Pazartesi günü arife olması sebebi ile bankalar ve borsanın yarım gün açık olup olmayacağını sizler için araştırdık.

3 Haziran Pazartesi Bankalar ve Borsa Açık mı?

Devlet memurları 9 gün tatil yaparken işçiler için ise bu süre yaklaşık olarak 3,5 gün olacak. Kamu çalışanları için yarım gün olan Pazartesi mesaisi ile tam gün Cuma mesaisi idari izinli sayılacağı için kamu kurumları kapalı olacak. Banklar ve Borsa da ise durum biraz farklı . Arife günü yarım gün açık olacak olan banka ve borsa Cuma günü ise tam gün açık. Kamu Kurumlarında çalışan memurlar için idari izin Cumhurbaşkanlığı  tarafından onaylandığı için devlet memurları izinli sayılacak.

Bankalarda 3 ve 7 Haziran Çalışma Durumu

Bankalar 3 Haziran Öğlene kadar çalışacak olup 7 Haziran Cuma günü ise tam gün çalışacaklar. Özel sektör bankaları için geçerli olan bu durum kamu bankaları için de büyük ihtimal ile bu şekilde olacaktır. Banka Şubelerindeki çalışma saatleri değişiklik gösterebileceğini unutmayalım.

Noterlerde 3 ve 7 Haziran Çalışma Durumu

Bankalar gibi aynı şekilde noterler de 3 Haziran Pazartesi yarım mesai yaparken Cuma günü ise tam mesai ile hizmet verecekler.

Borsa İstanbul 3 ve 7 Haziran Çalışma Durumu

Bankalar gibi aynı şekilde Borsa da  3 Haziran Pazartesi yarım mesai yaparken Cuma günü ise tam mesai ile hizmet verecekler. Borsa da bu konu aslında parasını uzun tatil süresi içinde repo yapmak için satış yapanları ilgilendiren bir konu. Borsada iki günlük bloke süresinden etkilenmemek için yatırımcılar önceden satış yaparak Pazartesi günü paralarını almak isteyebilirler.

Resmi Kurumlarda 3 ve 7 Haziran Tatil mi?

Devlet dairelerindeki sürekli işler olan Polis Asker İtfaiye Zabıta Gümrük Sağlık Acil Servisler gibi alanlar dışında kalan diğer memurlar için tatil. 9 günlük bayram tatili süresi içinde Valilikler Belediyeler ve Kamu Kurumları Kapalı olacak.

3 Haziran Pazartesi Bankalar ve Borsa Açık mı? konusunda hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Türkiye’deki Bankaların Güncel Çalışma Saatleri hakkında merak ettiğiniz konuları bu bağlantıdan öğrenebilirsiniz. Bankalarda işleri olanlar 3 Haziran Pazartesi günü sabah saatlerinde işlerini halletmeleri veya 7 Haziran Cuma gününe bırakmaları gerekmektedir.