2019 Dikey Geçiş Sınavı Soru Cevap ve Yorumlar sınav sonrası en çok merak edilen konular arasında yerini aldı. ÖSYM tarafından yapılan DGS sınavı resmi sonuçları henüz yayınlanmasa da sınava giren adaylar kendi doğru ve yanlışlarını paylaşarak aldıkları puanlar hakkında yorum yapıyorlar.

DGS sınavı sonuçlarının ise 25 Temmuz da açıklanması bekleniyor.  30 Haziran Pazar günü sabah  10:15’de başlayan sınavda adayların soruları cevaplamak için 150 dakika süreleri vardı. Sınavda öğrencilere 120 soru soruldu. DGS sınavında öğrencilere sayısal ve sözel testler soru olarak soruldu.

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçları ÖSYM tarafından 25 Temmuz’da açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

2019 Dikey Geçiş Sınavı Soru Cevap ve Yorumlar

Dikey Geçiş Sınavında sorulan sorular ve verdiğiniz yanıtları yorum bölümünden paylaşarak etkileşimde bulunabilirsiniz. Soruların videolu çözümleri ve tahminlere sitemizden ulaşabilirsiniz. Öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı ile istedikleri bölümleri kazanıp kazanmadıklarını büyük bir heyecan ile merak ediyorlar.

Sosyal Medya Yorumlarından Bazıları

#dgs2019 hayatımda ilk defa sıfır çekeceğim diye korkuyorum. Türkçe tamam bi şekilde hal oldu da matematik resmen beni yarı yolda koyacak gibi bi his var içimde. Ya hepsini yap nasıl bir sistem. Resmen tam eleme.

#dgs2019 Sözel mantıkta sorulİlk sözelden başladım. Dedim iyi gidiyor acaba ne zaman geçirecekler sonra kitapçıklardaki soruların değiştirilmesine mest oldum dedim tamam burda batırdım sonunu güzel toparlarım inşallah çok amin vs. Zeynebin gittiği ülke beni benden aldı 12.18 de umut bitti çıktımarın değil de benim bir mantığımın olup olmadığını sorguladım teşekkürler

2019 DGS Zeynep Hangi Ülkeye Gitmek İstiyor ?

Yorumları Alalım