15 Haziran 2019 TYT Sınavı Kaç Doğrunuz Var? Ülkemizde 2019 yılı Üniversitelere giriş sınavının ilk oturumu 15 Haziran 2019 Cumartesi günü yapıldı. Öğrenciler ise sınav sonrasında  TYT Sınavı Kaç Doğrum var konusunu internetten araştırmaya başladı. Sınavda öğrencilere 120 soru soruldu. Bu sorulardan 40 tanesi Türkçe , 20 tanesi Sosyal Bilgiler  ve Fen Bilgiler ile 40 tanesi de Matematik olacak. Sorulan sorularda yeni nesil soruların sorulacağı tahmin edilirken soruların uzun olması bekleniyor. Sınav bugün Türkiye saati ile 10:15 de başlayacak. Sınav 12:30 da sona erecek.

TYT Sınavı Kaç Doğrunuz Var?

15 Haziran 2019 Cumartesi günü yapılan TYT sınavında öğrenciler diğer öğrenciler ile durumlarını karşılaştırma yapmak amacı ile doğru sayılarını karşılaştıracakları web siteleri üzerinde araştırma yapmaktadırlar. Sınav sonrası yorum bölümüne öğrencilerimiz sınav sonucu verdikleri doğru cevap sayılarını yazarak birbirlerinin durumları hakkında fikir sahibi olmaktadır.

Lise sonrası artık öğrenciler için son viraj öncesi olan TYT sınavında sınav sonrası soru kitapçıkları ve cevap anahtarları resmi olarak yayınlandığında sitemizde yerini alacaktır. Öğrenciler en çok matematik ve Türkçe sorularında ne kadar doğru cevap verdiklerini merak edecektir. Sitemizde sınava giren öğrenciler yaptıkları doğru sayılarını sınavdan hemen sonra yorum bölümü aracılığı ile yazmaya başlayabilir. Öğrencilerin yaptıkları doğrular ile sınavın zorluk seviyesi de tahmin edilebilecektir.

Türkçe Sınavı Doğru ve Yanlış Yaptınız?

Bu sınavda yeni nesil uzun sorular sorulacak ise bu durum en çok Türkçe dersini ilgilendirmektedir. Bugün girilen sınavda öğrenciler için Türkçe Sınavından kaç yanlış yapıldığı oldukça önemli bir konu olacaktır. Türkçe soruları uzun olur ise zaman konusunda bakalım öğrenciler nasıl bir durumla karşılaşacak. Bir diğer merak edilen konu ise öğrencilerin Türkçe sınavından doğru sayıları olacaktır. Bu durum özellikle sözel ve eşit ağırlık öğrencilerinin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır.

 2019 TYT Matematik Sınavı Kaç Doğru ve Yanlış Yaptınız?

 Matematik soruları arasında yapılan işlemlerin uzunluğu bakalım bu sınavda nasıl olacak. 15 Haziran 2019 tarihinde yapılan TYT sınavında Matematik sorularından kaç yanlış yapıldığı oldukça önemli bir konu olacaktır. Matematik soruları uzun ve işlem sayısı fazla olur ise diğer sorulara zaman kalacak mı? konusu da öğrencileri ilgilendiren bir durumdur. Matematik sınavından doğru sayıları özellikle sayısal alanda sınava hazırlanan öğrenciler için büyük bir önem arz etmektedir.

 2019 TYT Sosyal Bilgiler Kaç Doğru ve Yanlış Yaptınız?

Sosyal Bilgiler soruları genelde ezbere dayalı sorular olurken öğrencileri zorlayan kıstaslar arasında ise en çok şıkların birden fazla olmasıdır. Örneğin yalnız 1 yalnız 1-2-3  tarzı sorular bu alanda çıkar ise öğrencileri zorlayabilir. 15 Haziran 2019 tarihinde yapılan TYT sınavında Sosyal Bilgiler sorularından kaç yanlış yapıldığı oldukça önemli bir konu olacaktır. Sosyal Bilgiler soruları Eşit ağırlık ve sözel alanda sınava hazırlanan öğrenciler için büyük bir önem arz etmektedir.

 2019 TYT Fen Bilgisi  Sınavı Kaç Doğru ve Yanlış Yaptınız?

Fen Bilgisi  dersi Sınavından kaç yanlış yapıldığı oldukça önemli bir konu olacaktır. Fen Bilgisi  soruları uzun olur ise zaman konusunda bakalım öğrenciler nasıl bir durumla karşılaşacak. Bir diğer merak edilen konu ise öğrencilerin Fen Bilgisi  sınavından doğru sayıları olacaktır. Bu durum özellikle sayısal öğrencileri için önemli bir konu olacaktır.

2 Haziran 2019 Bursluluk Sınavı Yorumları

2019 TYT Sınav Soru ve Cevapları

Bu yıl 15 Haziran Cumartesi dünü yapılan TYT sınavı soru ve cevap anahtarları resmi makamlar tarafından kamu oyu ile paylaşıldığında sitemizde yayınlanacaktır. Sitemizde resmi olarak soru ve cevaplar yayınlanmadan önce tahminleriniz doğrultusunda yorum bölümüne doğru ve yanlış sayılarınızı yazarak tahminlerde bulunabilirsiniz.

Sitemizin Yorum Bölümüne Kaç Netiniz Olduğunu yazarak sınavın zorluk derecesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.Sınav Sorular İçin resmi site 

Türkçe
Matematik
Fen Bilgisi
Sosyal Bilgiler

15 Haziran 2019 TYT Sınavı Yorumları

Bugün yapılacak olan sınav ile ilgili yorum bölümünden sınav soru ve cevapları ile ilgili yorumlarınızı yaparak etkileşimde bulunabilirsiniz. Sınava katılan tüm öğrencilere başarılar diliyoruz. TYT sınavı öğrenciler kadar velileri de heyecanlandırıyor. Öğrenciler içer de ter dökerken dışarıda ise veliler onları bekliyor ve dua ediyor. 4 yılın emekleri bugün ve yarın yapılacak olan sınavlar ile karşılığını bulacak. 15 Haziran 2019 TYT Sınavı Kaç Doğrunuz Var? Konusunda hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik.

Tyt 2019 Sınav Geyikleri

Sınav Sonrası Röportaj Hayallerim Suya Düştü 🙁

Sınavı Kötü Geçenler Ülkeye Youtuber da lazım Üzülmeyin 🙂

Türkçeyi Bile Yetiştiremeyenler Derneği Başkanlığına Talibim:)

Kolay olacağını bilseydim bol bol gezerdim 🙂

Sınavda Çok Benzer Şıklar  Tek Yumurta İkizi mi Acaba