Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama 1 Ağustos 2019 tarihinde en çok merak edilen konulardan birisi oldu. Ard Arda gelen faiz indirimleri haberleri sonrası gözlerin çevrildiği Ziraat Bankası Konut Kredisi faiz oranları ve miktarları hakkında bilgiler vereceğiz.  Hazine ve Maliye Bakanının kamu bankalarında faiz indirimlerini göreceğiz ifadelerinin ardından beklenen faiz indirimi Ziraat Bankasından geldi. Ziraat Bankası 1 Ağustos 2019 tarihi itibari ile konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına indirdi.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 1 Ağustos 2019

Ziraat Bankası Ağustos 2019 Güncel Faiz Oranlarına bankanın resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankasının resmi sitesinden yaptığımız araştırmalarda 180 ay vade ile 500 Bin Liraya kadar konut kredisi faiz oranlarının yüzde 0,99 olarak belirlendiği görülmektedir.

Ziraat Bankası, bugünden itibaren  konut, tüketici ve kurumsal kredi faiz oranlarını düşüren bankalardan birisi oldu. Ziraat Bankası tutarı 500 bine kadar konut kredileri için azami 180 ay vade için yüzde 1’in altına çekerek aylık yüzde 0,99’a indirdi.  Banka,  500 bin lira ila 1 milyon lira arasında bulunan konut kredileri için faiz oranını da 180 ay vadeye kadar yüzde 1,19’a düşürdü. 1 milyon lira ve üzeri tutarlı konutlar için kredi için azami 180 ay vade için faiz oranı yüzde 1,39 olarak belirlendi.

Kredili çalışan konut sektörü firmaları, Ziraat Bankası ile anlaşmaları halinde katkı payı ödeyerek daha uygun faiz oranları ile müşterilerine kredi kullanma imkanı sağlayabilecek. Tüketici kredisi faiz oranlarını da düşüren Ziraat Bankası, azami 60 ay vade için maaş müşterilerine yüzde 1,49’dan, diğer müşterilere ise yüzde 1,59’dan tüketici kredisi kullandıracak.

Öte yandan kredi değerlendirme notu A olan firmalar, yüzde 17 faizle Ziraat Bankası’ndan kurumsal kredi kullanabilecek. Kurumsal kredi faizleri; kredi değerlendirme notu B olan firmalara yüzde 17,50’den, C olan firmalara ise yüzde 18’den uygulanacak. Yapılandırma ve 24 aydan uzun vadeli kredilerde ise azami yüzde 19 faiz oranı uygulanacak.

Konut kredi faiz oranlarının yüksek seyrettiği dönemlerde konut satışlarındaki azalmanın bu indirimler sonrası olumlu etkileneceğini düşünen uzmanlar konut almayı erteleyenlerin faiz indirimini değerlendireceklerini belitti.

Ziraat Bankası Konut Kredisi kullanmak için size en yakın banka şubesine müracaat edebilirsiniz. 01/08/2019 Perşembe Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları – Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama- Ziraat Konut Kredilerini Düşürdü mü? konulu yazımızın burada sonuna geldik. Bankaya ait resmi siteden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası İkinci El İcralık araçlar konusunda hazırlanan yazımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.